Od 1000 Kč poštovné ZDARMA!

Péče o náramky

Péče o minerální náramky

Aby Vám náramky z minerálních kamenů vydržely krásné co nejdelší dobu, je nutné se o ně náležitě starat, vyvarovat se mechanickým a chemickým poškozením. Pokud je to možné, nedovolte, aby se druzí lidé dotýkali vašeho náramku. Náramek by měl mít pouze vaši energii. Pokud náramky nemáte na ruce, neměly by se navzájem dotýkat.  Kameny by neměly být dlouhodobě vystaveny prudkému slunci, dávejte pozor na parfémy, laky na vlasy, opalovací prostředky a tělovou kosmetiku. Vyhněte se moři, sauně, termálům a chemickému čištění. Přílišné dlouhé namáčení a koupání jim také nesvědčí.

Čištění a nabíjení kamenů

Aby si minerály zachovaly své účinky a barvu je nutné jejich čištění. Nejvhodnější doba pro čištění kamenů je ihned po jejich pořízení, zbavíte je tím nečistot a negativních energií. Další čistění provádějte zhruba po měsíci, případně když cítíte, že se vyčerpala jejich energie. Nejčastější je čistění vodou, sluncem a měsícem.

1)Tekoucí voda a očista kamenů:
Pod tekoucí vody po dobu alespoň 2 minuty, pak vysušíme hadříkem.

2)Měsíční svit – čím je měsíc blíže k úplňku, tím je nabíjení účinnější
Minerály, které jsou spjaty s měsíčním svitem a měsíční energií nabíjíme za měsíčního svitu.
Měsíčním svitem nabíjíme například: měsíční kámen, lapis lazuli, ametyst, růženín, akvamarín, tyrkys, sodalit, howlit, malachit, tyrkys

3)Sluneční svit
a) Slabým slunečním světlem, nebo v polostínu:
ametyst, akvamarín, achát, jadeit, hematit
b) Přímý sluneční svit: sluneční kámen, křišťál, karneol, granát, jaspis, citrín, olivín, turmalín, láva, fluorit, tygří oko, rodonit

To, že některé kameny po čase vyblednou není chyba, ani nekvalita kamenů. Některé kameny si svoji barvu uchovávají pouze bez přímého slunce. Pokud je tedy nosíme na přímém slunci, časem bohužel vyblednou (např. růženín).

! Minerály, polodrahokamy a tzv. léčivé kameny nemohou být brány jako nahrazení odborné lékařské péče. Šperky NEJSOU VHODNÉ pro děti do 3 let !